Web sitemize hoşgeldiniz.

Aksesuar Olarak Üretilen Çakmak Çeşitleri

23 Aralık 2017

Ateş yakmanın yanında dekoratif süs eşyası olarak da kullanılabilen çakmak çeşitleri arasında en fazla tercih edileni masa çakmaklarıdır.

Evini süslemeyi farklı objeler seven kimseler için muazzam bir hediye olabilecek masa çakmakları, ağır ve büyük oluşları sebebiyle pek pratik kullanılmasalar da hem dekor hem de süs olarak farklı ürünlerdir.

Gaz ile çalışan çeşitlerinin yanında küçük saat pilli ile çalışan çeşitleri de vardır. Pili değiştirilerek veya tekrar doldurularak kullanılabilecek masa çakmakları otantik ürünler için ilginç bir seçim olabilir.

Masa Çakmakları Nerelerde Kullanılır?

Genellikle küçük zigon sehpaların üzerine veya lokantalarda masaların üzerine konan bu ürünler, misafir veya müşteri geldiğinde şık bir şekilde sigara yakmalarını sağlayabilecek bir kullanıma sahiptir.

Abartılı şekilde süslü tasarlananlarının yanı sıra, vintage desenli olanları da mevcuttur. Hem süs hem de işlevsel olması düşünülerek üretilmiş olan bu ürünler günümüzde pek yaygın değildir.

Herkeste bulunmayan objelere sahip olmayı seviyorsanız seveceğiniz bir ürün olan masa çakmaklarını tercih edebilirsiniz.

Masa Çakmakları Nerelerde Satılır?

Antika ürünler satan dükkân veya internet sitelerinde bulabileceğiniz bu ürünü, tütün malzemeleri satan yerlerde ve çevrimiçi alışveriş mağazalarında da bulabilirsiniz.

Oldukça nadir olan bu ürünü ve çeşitlerini online olarak araştırmak daha hızlı sonuca ulaştırır. Ayrıca internet mağazalarını sık sık yaptıkları kampanyalar sayesinde uygun fiyatlı bir ürün bulmak da mümkün olabilir.

Diğer Çakmak Çeşitleri Nelerdir?

Bahsetmiş olduğumuz dekoratif masa çakmakları dışında daha pratik kullanımlı diğer çakmak türleri günlük hayatta kullanmak için sigara kullanıcıları tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Bu çakmak türlerini, benzinli ve gazlı olarak iki grupta toplamak en basit olanı olacaktır.

Çakmak taşı veya manyetolu çalışan gazlı ürünler en yağın olan çakmak çeşididir. Birçok model ve tasarımda üretilen bu çakmaklar en çok bulunabilen çeşittir. Plastik veya metalden üretilen bu çakmakların fiyatları diğerleri arasında en uygun olanıdır.

Fitilin alev alması ile çalışan benzinli çakmaklar ise kapaklı şık tasarımları ile hediye olarak en çok teri edilen ürünlerin başında gelir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ