Web sitemize hoşgeldiniz.

Gözaltı Morlukları Nasıl Yok Edilir?

Gözaltı morlukları sadece kadınlarda oluşan bir durum değildir. Bu rahatsızlık verici durum erkekler tarafından da sıkça yaşanmaktadır. Bu morlukların sebebi genetik olabileceği gibi kullanılan bazı ilaçlar ve kişinin yaşam tarzı da etkili olmaktadır. Bazı insanlarda devamlı olan bu morluklar bazı kişilerde de dönem dönem ortaya çıkmaktadır. Eğer gözlerinizin altında oluşan morluklar bir hastalıktan dolayı oluşmadıysa onları basit yöntemler ile yok edebilirsiniz.

Gözaltı morluklarınızı evde hazırlayacağınız bazı kürler ile geçirebilirsiniz. Bu yöntemler ile hem zamanınız hem de paranız boşa harcanmamış olacaktır. Bu yöntemlerden ilki salatalık maskesi uygulamaktır. Salatalık maskesi cilde hem canlılık verir hem de onun ışıl ışıl parlamasına neden olur. Bu yararlarından dolayı salatalığı gözlerinizin altına da uygulayabilirsiniz. Hazırlaması fazla vaktinizi almayacaktır. Su miktarı fazla olan bir salatalığı ince olarak dilimleyin. İnce salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin. Salatalık dilimlerini 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü suyla durulayın. Bu yöntemi gözlerinizin altında oluşmuş olan morluklar geçene kadar tatbik edin. Diğer bir etkili yöntem ise limon ve domates suyu ile hazırlanmış maskelerdir. Eşit miktarlarda limon suyu ve domates suyunu karıştırınız. Bu karşımı 1 hafta süre ile ve günde 2 defa olmak üzere mor olan gözaltlarınıza uygulayınız. Gözaltında oluşan morluklara iyi gelen diğer bir besin patatestir. Patatesi de aynı salatalık gibi dilimleyip gözlerinizin üstüne koyun ve 15 dakika gözlerinizin üstünde tutun. Morluklarınızda azalmaların olduğunu göreceksiniz. Sallama poşet çaylarını soğuk olarak gözlerinizin üstüne koyduğunuz zaman hem göz yorgunluğunuzu alacaktır hem de morlukların azalmasını sağlayacaktır. Zerdeçal ve ananas suyunu karıştırın. Hamur kıvamına gelen karışımı gözaltlarınıza sürün iyi gelecektir. Soğuk süt uygulaması da morluklarınızın geçmesine yardımcı olacaktır.

Gözaltı morluklarınıza uygulayacağınız yöntemlerin başarılı olması için hem beslenmenize dikkat etmeli hem de uykunuzun düzenli olması gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ