Web sitemize hoşgeldiniz.

Hamilelik Evresinde Diyet ve Spor

En önemli evrelerden biri olan hamilelik evresinde diyet ve spora hiç olmadığından fazla ihtiyacınız var. Tabi bu diyet ve spor doktor kontrollerinde yapılması hayati önem taşımaktadır. Bu şekilde yapılmayan diyetlerde hem çocuk sağlığı hem de annenin sağlığı aşırı etkilenmektedir. Bu dönemde yenen besinlerin çoğunu anne değil bebek yemektedir. İnanılmaz şekilde bir büyüme oranı gösteren ve biyolojik yapısını tamamlayan bebek kendine iyi gelecek her besini isteyecektir. Aşerme olarak bilinen bu durum tamamen bebek merkezli bir beslenmedir. Bu yüzden dolayı kesinlikle gıda kesintisi yapılmamalıdır. Çünkü bebek bu durumdan olumsuz etkilenerek gelişimini tamamlayamayacaktır.

hamilelik evresinde diyet ve spor ilk aylarında normal spor egzersizleri yapılsa da ilerleyen zamanlarda bu egzersizler kısıtlanacaktır. Fakat asla bırakılmamalıdır.

  • Günde yarım saat de olsa hareket etmek çok önemlidir.
  • Bu dönemde yürüyüşler ve hafif kültür fizik hareketleri yapılabilir.
  • Fakat alınan kilolardan dolayı asla stres yapılmamalıdır.
  • Bu geçici bir kilo sorunudur. Hem vücut da şişme de meydana gelecektir. Kilo olarak algılanmaması gerekmektedir.
  • Bol bol su için bu dönemde 2 litrelik şişeleri yanınızdan ayırmayın ve her aklına geldiğinde muhakkak için.

Doğum Sonrası Dikkat

Doğum olduktan sonra anne yine yemesine ve günlük sporuna dikkat etmelidir. 6 ay emzirme dönemi olduğu için bu dönem bir diyet uygulamayın bol vitaminli gıdalardan tüketin fakat spor yapmayı asla bırakmayın. Bebek ağlamalarından uyku düzeni de bozulacak olan annenin tek sığınağı spor olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ