Web sitemize hoşgeldiniz.

INSTAGRAM Nasıl Kullanılır?

                Instagram, istediğiniz fotoğrafı ücretsiz olarak paylaşabileceğiniz bir uygulamadır. 2010 Ekim ayında, Kevin Systrom tarafından fotoğraf ve video paylaşımı olanaklı bir uygulama olarak kurulmuştur. Çektiğiniz fotoğraflara çeşitli filtreler uygulayıp, istediğiniz düzenlemeleri yapıp paylaşabilirsiniz. Belirgin özelliklerinden bazıları, fotoğrafları kare şeklinde sınırlandırmak, 4:3’lük çerçeve oranıdır.

 Instagram ilk kurulduğunda sadece iPhone, iPad ve iPod Touch telefonlarında kullanılabiliyorken, 2012 Nisan ayından itibaren Android 2.2 ve üstü telefonlarında da kullanılabilmeye başlandı. Instagram’ın online satış mağazaları iTunnes App Store ve Google Play’dir. Instagram 21 Nisan 2012 tarihinde Facebook tarafından 1 milyar dolar nakit karşılığında satın alınmıştır.

 Instagram’da kullanabileceğiniz fitreler; Amaro, Rise, Mayfair, Valencia, X-Pro II, Hudson, Sierra, Willow, Lo-fi, Earlybird, Sutro, Brannan, Toaster, Inkwell, Hefe, Walden, Nashville, 1977 ve Kelvin’dir. Bu filtrelerin yanında kaldırılan filtreler de olmuştur. Bu kaldırılan filtreler ise şöyledir: Apollo (2.0 versiyonunda kaldırıldı), Lily( 1.0.6 versiyonunda kaldırıldı), Gotham(2.0 versiyonunda kaldırıldı) ve Poprocket ( 1.0.6 versiyonundan kaldırıldıktan sonra, 1.0.7 versiyonunda yeniden eklendi, fakat daha sonra 2.0 versiyonunda yeniden kaldırıldı.

 Instagram’ı Nasıl Kullanacaksınız?

1- Öncelikle Google Play Store veya AppStore’dan cihazınıza indirin.

2- İndirdikten sonra kayıt olmalısınız. Kullanıcı ismi ve şifre belirleyerek kayıt olunuz.

3- Paylaş(Share) kısmından fotoğraf çekimi yapabilirsiniz ya da telefonunuzda bulunan bir fotoğrafı seçip boyutlarını düzenleyip istediğiniz efekti seçtikten sonra  next tuşuna basın.

4- Sizden fotoğrafa bir isim vermeniz ve açıklama yapmanız istenecekler, bu alanı dilerseniz boş bırakabilir, dilerseniz istediğinizi yazabilirsiniz.

5- Onaylama tuşuna bastıktan sonra fotoğrafınız Instagram’a yüklenmiş olacaktır.

6- Dilerseniz fotoğrafınız Facebook’a da aktarılabilir. Bu ayarlamayı Instagram’ı indirip üye olduktan sonra yapabilirsiniz.

7- Fotoğrafları anında paylaşabilmek adına oldukça yaygın kullanılan bir uygulamadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ