Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Ağızlığı Ne İşe Yarar?

9 Aralık 2017

Sigara bağımlıları, tütün ürünü içerisinde bulunan zararlı maddelerden kurtulmak için farklı ürünler kullanıyor. Bunlardan biride sigara ağızlığıdır. Sigara ağızlığı ne işe yarar? Tütün içinde bulunan zararlı maddelerin bir kısmını alan ve iççine hapseder. Sigara tiryakilerin özellikle kullandığı bu ürün aynı zamanda sigara aksesuarı olarak da kullanılır.

Sigara ağızlığı tüm tütün içeceklerinde kullanılan bir üründür. Farklı model ve boyutlarda bulunan ağızlıklar pipo ve sigara daha çok kullanılıyor. Sigara ağızlıkları ahşap, metal, lületaşı ve plastik gibi ürünlerden hazırlanıyor. Erkek ve bayanların kullandıkları üründe oymacılıkla işlenen figürler şık bir görünüm kazandırıyor.

Sigara Ağızlığı Çeşitleri

Sigara ağızlığı çeşitlerinde kullanılan ürünler tütün içimi üzerinde farklı etki yaratıyor. Plastik ve metal ürünler sigara içindeki zararlı maddeleri çekerken lületaşı ve ahşap ürünler, içerisinde daha fazla nikotin ve katranı barındırır. Sigara ağızlığı ne işe yarar? Tütün içindekileri fazla maddeleri almasının yanında, sigar içerken elinizde kalan kötü kokuyu engeller. Sigara ağızlığı sayesinde, eliniz ve dudağınızla diret temas etmesini önlüyor.

Sigara ağızlığı çeşitlerinde tek kullanımlık ağızlıklarda bulunuyor. Paket halinde satılan ağızlığı sigara içilerken takılıyor ve atılıyor. Sürekli kullanılan sigara ağızlılıklarına göre daha ekonomik bir seçenekti. Sigara ağızlığı çeşitlerinde en çok tercih edilen ürün metal ve ahşaptır. Metal ağızlıkla, sıcak sigara dumanını serinletirken diğer ağızlık özelliklerini taşıyor. Ahşap sigara ağızlığı, plastik ve metal ürünlere göre içerisinde daha çok zararlı tütün maddesi hapseder.

Sigara Ağızlığının Faydaları

Tütün ürünlerinin çoğunda kullanılan farklı boyut ve modellerdeki ağızlıklar, tütün içindeki maddeli bir nebzede olsa azaltır. Sigara ağızlığı ne işe yarar?

  • Sigara içinde bulunan nikotin katran ve daha birçok zehirli maddenin bir kısmını teneffüs etmenizi önler.
  • Diş, azınız ve sigara arasında bir köprü haline gelen ağızlığı, diş sararmasını engeller ve kötü ağzı kokusuna neden olmaz.
  • El ve parmaklardaki kötü sigara kokusunu engeller
  • Sigara izmaritini söndürmede kolaylık sağlar ve elinize kül değmemesi sağlanır.
  • Sigar kullanırken şık bir görüntü sağladığı gibi metal ağızlıklar sigara dumanını soğutur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ