Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Ağızlıkları Kullanmanın Faydaları

20 Ekim 2017

Sigaranın sağlığa zararlı olduğu herkes tarafından bilinen bir durum olmasına rağmen kullanım sayısında günden güne artmaktadır. Sigaranın sağlık üzerinde olumsuz etkilerinin bir nebze azaltmak isteyenlerin yapması gereken sigara ağızlıkları kullanmalarıdır. Bu materyal sigara içinde bulunan katran, zifir ve karbonmonoksitin vücuda girme oranını düşürmektedir. Sigara malzemelerinin ve aksesuarlarının satışının yapıldığı yerlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürünün oldukça fazla çeşidi olduğunu söylemek mümkün. Tek kullanımlık olan ağızlık modellerinin yanı sıra birden fazla kullanabileceğiniz modellerde bulunmaktadır.

Sigara İçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara içmek hoş olmayan bir alışkanlık olsa da sigara içiminde de dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle hazır sigara kullanımında kaliteli tütün kullanımı yapılan kaçak olmayan sigaraların tercih edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra gün içinde fazla içmek yerine belirli aralıklarla tüketmeniz kendi sağlığınız için yapabileceğini ilk önlemlerin başında gelir.

Sarma sigara kullanan kişiler tütünü almak istediklerinde bilindik yerlerden alışveriş yapmaları gerekir. Tütün alımında da kalite önemlidir. Aldığınız tütünleri daha uzun ömürlü kullanmak istediğinizde de onları tütün keselerinde saklamanız tavsiye edilir. Böylelikle ihtiyaçları olan nemli ortamda daha uzun süre kullanmanız sağlanmaktadır.

Ağızlık Kullanım Kuralları

Sarmasigara ya da hazır sigara kullanımında ağızlık kullanımız söz konusu olduğunda da dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Öncellikle tek kullanımlık ağızlıklar kullanmanız halinde her seferinde ürünü değiştirmeniz gerekir. Çoklu kullanıma izin veren ağızlık modeli kullananların uzun süre kullanmak istemeleri halinde ağızlıklarını temizlemeleri söz konusu olmamaktadır. Suyla ya da bezle temizlenmesi mümkün olmayan bu ürünler için yeni filtreler almanız ve temizlerini takarak ağızlığınızı kullanmaya devam etmeniz gerekir.

Sarma Sigara için Ağızlık Kullanılır Mı?

Ağızlık kullanımı sarma sigara ya da hazır sigara fark etmeden kullanılabilen ürünlerdir. Sigara içindeki zararlı maddelerin süzülerek insan vücuduna girişine izin veren bu materyal sayesinde sigaranın zararlı etkileri de bir nebze azaltılmaktadır. Ellerin sigara değmemesini de sağladığı için gün içinde çok fazla tüketen kişilerde meydana gelen parmaklarda sararmayı da ortadan kaldırmasından dolayı tercih edilen malzemelerin başında gelir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ