Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Ağızlıkları

24 Ekim 2017

Sigara kullanan kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen sigara ağızlıkları çeşitli özelliklere sahiptir. Genellikle kehribardan yapılan bu ağızlıklar tek bir parçadan oluşur. Tek parçalı bir yapıya sahip olan sigara ağızlıklarının birkaç parçadan oluşan modellerine de oldukça fazla rastlanır. Tek parçaya sahip olanlarına yekpare ismi verilmektedir. Birkaç parçanın birleşiminden meydana gelenlere ise geçme ağızlık adı verilir.

Sigara Ağızlıkları Hangi Maddeden Yapılır?

Ağızlıkların ağza gelen kısmına ise başlık ismi verilmektedir. Sigara takılan uç kısmına ise etek adı verilir. Bunun dışında sigara ağızlıkları sahip olduğu yapısı ile de çeşitlere ayrılmaktadır.  Yassı başlık yapısına sahip olanlara damaklı denilmektedir. Yuvarlak sigara ağızlıklarına ise imam adı verilir. En değerli sigara ağızlıkları ise kırmızı ya da siyah kehribardan yapılmaktadır.

Yasemin, boynuz, pelesenk, fildişi, kuka, yüsrü, gümüş olmak üzere çeşitli maddelerden oluşan sigara ağızlıkları tütün satan dükkanlarda ya da web sitelerinde bulunur. Buralara giderek istediğiniz özelliğe sahip olan sigara ağızlıklarından tercih edebilirsiniz. Dünya markasına sahip olan sigara ağızlıkları tütünün yapısını bozmadan katranı süzen yapısı ile insan sağlığına katkı sağlar. Sigaradan vazgeçemeyen sevdiklerinize hediye olarak satın alabileceğiniz gibi kendini kullanımız için de bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında pipo üreticileri tarafından üretilen ağızlıklar içine 9 mm’lik aktif kömür veya balsa ağacı filtresi konularak hazırlanır. Tahta şeklinde oluşturulan sigara ağızlıkları da kullanışlı filtresi sayesinde sağlık açısından büyük yarar sağlar.

Balsa Ağacı Filtrelerinin Yararı

Sigara ağızlıkları genellikle sentetik bir maddeden üretilir. Ancak balsa ağacı filtreleri diğer filtrelere göre daha çok süzme özelliğine sahiptir. Bu özelliğe sahip olan sigara ağızlıkları belli bir uzunluğa sahiptir. Uzun olmaları sebebi ile de duman içinden geçene kadar soğur. Sigara içerken oluşan tahrişleri soğuma özelliği sayesinde büyük ölçüde önler.

Balsa ağacı filtrelerinin ağızlıkları dişlerle tutturularak kullanılır. Dumanı çekerken ön dişlere temas etmediği için dişlerin sararması önlemektedir. Yüzden uzak bir yapıda kullanabileceğiniz için sigara dumanının gözünüze kaçmasını da büyük ölçüde engelleyecektir. Ayrıca bu ağızlıklar içinde oluşan kurum tat olarak ağzınızda hoş bir esans bırakacak.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ