Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Aksesuarları

21 Şubat 2018

Sigara alışkanlığı olan herkesin yanında bulundurduğu çakmak dışında, sigara koyabilecekleri şık aksesuaralar da vardır. Bu ürünler, taşıma kolaylığı ve şık bir görünüm elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilirler.

Hediye olarak da oldukça hoş seçeneklerden olan, sigara aksesuarlarını tanıdıklarınıza ve sevdiklerinize verebilir onlara güzel bir hatıra armağan edebilirsiniz. Farklı farklı çeşitler arasından hem sizin hem de sevdiklerinizin beğeneceği bir tane bulabilirsiniz.

Son zamanlarda yaygınlaşan sigara ürünleri, tütün satan dükkânlarda ve internet sitelerinde bulabileceğiniz sigara aksesuarları çeşitleri; tabakalar, çakmaklar ve ağızlıklar şeklinde üst başlıklarda toplanabilir.

Sigara Tabakaları Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle on sekiz ila yirmi adet klasik sigara kapasiteli bu tabakalar, sağlam malzemelerden ve metalden üretilir. Sigaraların sabit durmasını sağlayan yaylı siteminin yanı sıra ıslanma ve düşmelere karşı dayanıklı bu ürünlerde sigaralarını rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Deri kaplamalı, metal işlemeli, baskılı ve rengârenk estetik çeşitleri bulunan tabaka çeşitleri çakmak uyumlu set olarak da satılabiliyor.

Çakmak Çeşitleri Nelerdir?

Kullan at, benzinli ve gaz doldurularak çalışan çakmaklar, plastikten metale kadar farklı birçok malzemeden üretilirler. Kibritten önce icat edilmiş olan çakmak sigara kullananların vaz geçilmez aksesuarlarındandır.

Gaz veya benzinin çakmak taşının sürmesi ile oluşan kıvılcımın vasıtasıyla alevlenerek çalışan bir mekanizmaya sahip çakmak, gaz akımı engellendiğinde veya kapaklı çeşitlerde kapağının kapatılması ile söner. Kullanım açısından oldukça güvenli ürünlerdir.

Ağızlık Çeşitleri Nelerdir?

Sigarların filtre kısmına takılan ağızlıklar, sigara kokusunun elinize sinmesine karşı şık bir önlemdir. Lüle taşı gibi yumuşak, işlenmesi kolay malzemelerin dışında gül, ceviz gibi ağaçlardan da tasarlana çeşitleri bulunmaktadır.

Genellikle sağlıklı ve sağlam bir plastikten oluşan ağız kısmına eklenen sigara konulabilecek uç kısım çeşitli süslemelerle bezenerek şık bir görünüme sahip olur. Ahşabın türüne ve üretildiği malzemenin çeşidine göre farklı renklerde olan sigara ağızlıkları küçük yapısı ile kolayca taşımaya müsaittir.

Bunun yanı sıra sigaranın içerisindeki maddeleri filtrelemeye ufak değiştirilebilir parçaları bulunan çeşitleri de mevcuttur. Sigaranın zararını bir nebze olsun azaltmaya yarayan ağızlıklar şık çeşitleri ile güzel bir hediye olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ