Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Tütünü Nasıl Nemli Tutulur?

22 Kasım 2017

Sigara sarma makinası kullanan kişiler tütün ürünlerini nemli tutma konusunda zorlukla yaşıyor. Sigara sarmak ve boş sigara tüpleri içerisine kolay bir şekilde tütün yerleştirmek için tütünün nemli olması gereklidir. Kaliteli tütünler seçildikten sonra poşetler konuluyor. Anca poşette tütün saklamakta tütünler için sağlıklı bir yöntem değildir. Sigarda sarılacak olan tütün ürünleri çok nemli ve çok kuru olmamalıdır. Tüm bu sorunları gidermek için tütün saklama keseleri yapılmıştır. Tütün saklama kesesi, deri ve deri benzeri ürünlerden yapılır.

Tütün Nemlendiren Taş Nedir?

Elde yapılan sigaralarda kullanılan tütünlerin nemli kalması için birçok yöntem bulunuyor. Tütün kesleri içerisinde saklanan ürünler nemli kaldıkları gibi kaliteli tütün olarak kullanılır. Tüm önlemlere rağmen kuruyan tütünler için farklı yöntemler takip edilir. Kuruyan ve kullanılması gerek türünler için özel taşlar bulunuyor. Tütün nemlendirme taşı olarak biline doğal taş, yurt dışından özel olarak getirili. Taşın özelliği kutuya tütünü tekrardan nemlendirmesidir.

Doğal olan taş kullanılmadan önce ılık su içinde 15 dakika boyunca tutulur. Gözenekli yapısı ile bir miktar suyu içine hapseden taş kuruyan tütünler arasında konulur. Taş ve kuru tütünler bir gün boyunca bekletilir. Taş içerinse hapsolan su, tütünleri nemlendirerek yeniden kullanılır bir hale getiriri. Tütün üzerinde olumsuz bir etki yaratmayan doğal ürün aynı zamanda çöl taşı olarak da bilinir. Kuruyan taş uzun süre kullanılır.

Tütün Çantası

Sigara sarma makinesi ile sigara tüpü içerisine yerleştirilen tütünlerin kaliteli ve nemli olması gerekir. Alınan tütünler ne kadar iyi korunursa sigara kalitesi de okadır iyi olur. Birçok tütün çeşidi hava ile temas ettiği anda çok çabuk kurur. Tütünlerin kurumasını engellemek için farklı yöntemler kullanılır. En sağlıklı tütün saklama seçeneği ise tütün çantalarıdır.

Tütün saklamak için özel olarak tasarlanan tütün çantası birçok alanda da kullanılır. Tütün kesesi içerinde bulunan bölmede saklanılan tütünler nemli olarak muhafaza edilir. İstenildiği an çıkarılarak kullanılan tütünler sigara sarma makinesi ile kullanılır hale getirilir. Tütün kesesi içinde aynı zamanda sigara aksesuarları da taşınır.

Bunların yanına çakmak almayı da unutmayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ