Web sitemize hoşgeldiniz.

Spor Yaparken Beslenmeniz de Önemli

Spora ilk başladığınızda hemen alışık olduğunuz düzeni değiştiremezsiniz fakat kilo vermek istiyorsanız ve sporunuzdan maksimum fayda sağlamak istiyorsanız mutlaka beslenme programlarınızı spor hocalarınıza yaptırın.

  • Kendiniz bir beslenme programı yapacaksanız, üç öğün yemek ve üç ara öğün, meyve gibi, yemeniz gerekiyor. Zaten spor yapmaya başladığınızda iştahınız da biraz açılabilir. Bu yüzden mutlaka yanınızda spordan çıkışta yemek üzere kraker veya meyve bulundurun.
  • Spor yaparken beslenmeniz de önemli ve her hafta düzenli olarak balık, tavuk, sebze, protein, karbonhidrat ve baklagillerden lifler alabileceğiniz bir diyet programınız olsun.
  • Spor yapacağınız günlerde öğle yemeklerinizi biraz daha geç saatlerde yiyerek akşam hiçbir şey yemeden spora hemen başlayabilirsiniz.
  • Kafeinli içeceklerden uzak durmaya başlayın, bir anda kesemezsiniz ama en azından azaltabilirsiniz, sporunuz bittiğinde eve gittiğinizde güzel bir uyku çekmenizde sporunuz açısından önemli.
  • Spor yapmaya başlamadan önce yağlı besinlerden, gaz yapacak besinlerden ve baklagillerden uzak durun.
  • Süt ürünlerini daha çok tüketmeye başlayın. Büyük boylarda plastik şişelerde alacağınız sütlerin içimi sabah akşam çok kolay oluyor. Aynı zamanda akşamları içerisine bal koyarak tüketirseniz uyumanıza da yardımcı olacaktır.
  • Sporu kas yapmak için yapacaksanız tavuk ve bol miktarda yumurta, makarna gibi bol proteinli ürünler, protein tozu yerine daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Spor yaparken beslenmeniz de önemli ve yemeklerinizi lokmalar halinde keserek ve yavaş yemeniz daha çabuk kilo vermenizi sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ