Web sitemize hoşgeldiniz.

Çeyizlik Lif Modelleri Yapılışı, Uzun Çeyizlik Lif Yapılışı Sesli Anlatım

10 Kasım 2018

Çeyiz hazırlama süreci oldukça uzun bir süreçtir. Her kadın kendi çeyizini büyük bir özenle hazırlamak ister. Sizler de çeyizlik lif modelleri yapılışını öğrenerek çeyizleriniz için kendi zevkinize en uygun çeyiz modellerini hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda herkesin çok beğendiği lavanta lif modeli yapılışından bahsedeceğiz.

Çeyizlik Lif Modeli İçin Gerekli Malzemeler

Lavanta çeyizlik lif modeli yapımı için 7 numara tığa ihtiyacınız olacaktır. Onun haricinde beyaz, yeşil ve lila renklerdeki ipliklerden alabilirsiniz. Dantel için kullanılan iplikleri tercih ederseniz daha dayanıklı olacaktır. O nedenle iplik seçimi yaparken bu detaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Renk olarak da daha belirgin olması açısından koyu lila yani mora yakın tonları seçerseniz daha iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Çeyizlik Lif Modeli Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak alt zemini örün.
  • Alt zemin için 3 sıra fıstığınız 9 olunca her dilimi 5 fıstık kalana kadar eksiltin.
  • Böylece çiçek görünümü alacaktır.
  • Çiçek görünümünü aldıktan sonra da her dilime 3’er tane, toplamda 18 tane lavanta örün. Burada lilanın farklı tonlarını da kullanabilirsiniz.
  • Lavanta kısımlarını ördükten sonra birbirine üçlü olarak bağlayın.
  • Daha sonra bağladığınız bu lavantaları her dilime birer tane olacak şekilde dikin.
  • Ardından küçük bir yaprak örün ve bunu da her dilime 1’er tane dikin.
  • Dilerseniz birden fazla yaprak örebileceğiniz gibi sadece fiyonk da örebilirsiniz.
  • Tekli fıstıklar yapın ve modelin etrafını dolayın. Burada koyu lila, mor renk iplik daha şık duracaktır.

Çeyizlik lif modelleri yapılışında en pratik modellerden bir tanesini anlattık. Tığ ile örgü lif modelimizi 1-2 saat içerisinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Örgüleri tamamlarken, sıkı bir şekilde örerseniz, daha dayanıklı bir model elde etmiş olursunuz. Lavantalar için düz iplik kullanabileceğiniz gibi dilerseniz simli ipliklerden de yardım alabilirsiniz. Böylece çeyiz için daha uygun ve gösterişli bir lif modeli yapmış olursunuz. Hatta aralıklarla boncuklar da ekleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ