Web sitemize hoşgeldiniz.

Domatesin Cilt Üzerindeki Olumlu Etkileri Nelerdir?

16 Eylül 2018

Cildinizde bulunan hastalıkların büyük bir kısmının doğal maddeler ile dilediğiniz gibi bir sonuca ulaştırılabileceği de eklenmesi gereken detaylardandır. Lekeler ile tedavi için harcanan onca lazer seansı parasını karşılamak yerine muhakkak doğal olan ürünlerden faydalanmanız gerekmektedir.

Leke Türleri: Cildinizde meydana gelen güneş lekeleri ve sivilce lekeleri domates ile kolaylıkla temizlenebilmektedir. Bunun dışında bulunan lekeler üzerinde net bir tedavi edici etkinin söz konusu olmadığının da belirtilmesi gerekmektedir.

Domatesi Günlük Bakımınıza Ekleyin

Domatesi yüzünüze sürerseniz ne olur sorusu kapsamında kişilerin şu noktalara bir göz atmanız gerekmektedir;

  • Domatesi rendeledikten sonra eliniz ile ya da maske fırçaları ile yüzünüze direkt olarak uygulayabilirsiniz.
  • Günlük bakım içerisinde kullanmak istediğiniz başka bir aktif madde varsa bu maddeyi de domates rendesinin içerisinde ekleme imkanınız bulunmaktadır.
  • Cilt lekeleri konusunda etkinin artırılması ve beyazlığın en üst seviyeye çıkarılması için pirinç suyunu da karışıma ekleyebilirsiniz.

Domates ve cilt lekeleri arasındaki bağıntı da direkt olarak uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Uzmanların domates kullanımı ile alakalı herhangi bir olumsuz yorumunun bulunmadığı da dikkate alınması gereken noktalar arasındadır. Hatta domates içerisinde bulunan aktif maddeler birçok kozmetik ürününde kullanılmaktadır.

Domatesin cilde zararları var mıdır sorusu da uygulama öncesinde ilk olarak ortaya koyulan detaylardandır. Uzmanlar tarafından belirtilen herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir. Fakat cildinizde kesinlikle bir açık yara olmaması gerekmektedir. Aksi hale cildinizde tahrişler ortaya çıkabilmektedir.

Maske Sonrası Nemlendirmeye Önem Verin

Domates maskesi uygulamasının hemen akabinde kişilerin mutlaka nemlendirme yapmaları gerekmektedir. Nemlendirme aşaması olmadan ciltte kızarıklıklar meydana gelebilmektedir ya da ekstra bir kuruluk ortaya çıkabilmektedir. Nemlendirme sırasında dileyen kişiler aleo vera da kullanabilmektedir.

Domatesi yüzünüze sürerseniz ne olur sorusunun akabinde ciltte herhangi bir tahriş meydana gelirse dermatologunuz ile iletişime geçmeli ya da sakinleştirmek için ılık su ile kompres yapabilirsiniz. Domates sayesinde elde edeceğiniz beyazlık sayesinde kısa bir süre içerisinde lekelerden ve pürüzlerden tam manası ile kurtulma imkanını yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ