Web sitemize hoşgeldiniz.

Enes Batur ve Aptallık Testi

Enes Batur kimdir; 9 Nisan 1998 yılında Antalya’da doğan bir Youtuber’dır. Gerçek adı Enes Batur Sungurtekin olan genç sosyal medyada ismini Enes Batur şeklinde kullanmaktadır. Youtube’da yaklaşık 8,2 milyon takipçisi bulunan Enes Batur, Uluslararası Antalya Üniversitesinde okumaktadır. Bilgisayar mühendisliği okuyan Enes Batur Youtube videoları çekmeye de bilgisayar oyunları ile başlamıştır. Daha sonra birçok alanda ve konuda videolar üreten Enes Batur’un videoları 4 milyondan fazla izlenmektedir. Sadece Youtube’da değil Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya platformlarında da milyonlarca takipçisi bulunmaktadır.  Enes Batur aptallık testi ile ün kazanmıştır.

Enes Batur Nasıl Youtuber Oldu?

Enes Batur 20 yaşında bir üniversite öğrencisidir. Antalya’da doğup büyüyen Youtuber, Antalya Üniversitesinde okumaktadır. YouTube’un ilk Türk kanallarından birini yıllar evvel açmıştır. İlk olarak oyun videoları çekmiş ve oyun ve konsol tanıtımları yapmıştır. Abone sayısının artması ile birçok alanda içerik üretmeye devam etmiştir. Enes Batur ödül geçtiğimiz günlerde En İyi Youtuber ödülünü Şeyma Subaşı’nın elinden almıştır ve bu sayede abone sayısı hızlıca artış göstermiştir. Çektiği videolar ile uzun bir zaman diliminde YouTuber olmayı başaran Enes Batur Sungurtekin birçok başarıya da imza atmıştır.

Enes Batur’un Aptallık Testi Videosu Nedir?

Enes Batur 22 Ağustos 2016 yılında Aptallık Testi başlığı ile bir video yayınlamıştır. Bu videoda aptal olup olmadığını kanıtlamak isteyen Enes Batur’un videosu 4.817.927 kişi tarafından izlenmiştir. Videoda, hangi hayvanın daha vahşi olduğu, matematik problemleri ve mantık problemlerinin yanı sıra görsel sorularda bulunmaktadır. Enes Batur aptallık testinde birçok soruyu cevaplamaktadır. Sebzeler hakkında soru olduğu gibi geometrik soruların da bulunduğu videoda matematik işlemleri oldukça fazladır. Videoda altyazı seçeneği de mevcuttur.
Yaklaşık 14 dakika boyunca süren videoda 40’dan fazla soruyu cevaplayan Enes Batur, eğlenceli bir anlatım ile videoyu yönetmektedir. Sol üst köşeye soruları çözerken ki görüntüsünü de ekleyen Youtuber birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Bu videodan sonra başka YouTuberlar da aptallık testi yapmış ve bu videolarını YouTube kanallarında yayınlamışlardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ