Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkek Bebek Bere Modelleri Ve Yapılışı, Kulaklı Erkek Bebek Şapkası Yapımı

Bebeklerin en hassas olan noktalarının başında kesinlikle başları gelmektedir. Oldukça yumuşak olduğu için korunmaya muhtaçtır. Özellikle tahrişe ve alerjiye de açık bir alandır. Tam da bu nedenle dışarıdan alınan berelerin kullanılmasının yerine kendi imal ettiğiniz ve el emeğinizi ile ürettiğiniz modelleri kullanıma alabilirsiniz. Modellerin renklerinde değişimler yaparak kızlar için de kullanıma uygun modeller haline getirebilirsiniz. Önemli olan seçilen ipin ve diğer malzemelerin yüksek kalitede olmasıdır.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Erkek bebek bere modelleri ve yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Başlangıç için 75 ilmek atmak yeterli olacaktır. 10 sıra kadar bir ters bir düz olmak üzere örme işlemine devam etmelisiniz. Bu şekilde lastik kısmını muntazam bir biçimde oluşturabilirsiniz.
  • Haraşo kısma geçmeden önce 8 adet ilmek artırmasının yapılması gerekir. Bu artırmalar 9 örülüp bir yapılmalıdır. Bu şekilde modelin yapısı etkilenmeden kısa sürede model ortaya çıkarılacaktır. Artırma işlemi gizli artırma olarak da nitelendirilmektedir.
  • 20 sıra kadar haraşo örmeye devam etmeli ve daha sonrasında tepe toplama alanını tamamlamalısınız.

Erkek bebek bere modelleri ve yapılışı sırasında takip edilmesi gereken detaylar bu şekilde sıralanmaktadır. Kısa bir süre içerisinde modelinizi ortaya koyarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Erkeklere Özel Bebek Beresi Süslemeleri

Bebek bere modelleri anlatımlı yapılışı sırasında süslemelere de ayrıca özen göstermelisiniz. Ne denli zarif süslemeler yaparsanız çocuklar bu modelleri daha kolay ve şık bir şekilde kullanacaklardır. Modellere eklenen süslerin iyi monte edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bebeklerin bu ürünleri yutmaları gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Erkek bebek beresi kullanımı sırasında tehlikeli durumların ortaya çıkmaması için de özellikle çizebilecek ve tahriş edebilecek materyallerden tam olarak uzak durulması gerekmektedir. Son senelerde marine temasının sıklıkla kullanıldığı da belirtilmelidir.

Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler

Erkek bebek şapka modelleri ve yapılışı sırasında gerekli adımlar tamamlanıp model oluşturulduktan sonra kullanıma alabilirsiniz. Fakat kullanmadan önce muhakkak yıkamalısınız. Herhangi bir küçülmenin meydana gelmemesi için ılık suda yıkamanız tavsiye edilmektedir. Bu şekilde modelin ne ipinde ne de genel yapısında herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ