Web sitemize hoşgeldiniz.

Goblen İşleme Tekniği Resimli, Goblen Nasıl İşlenir? Detaylı Video Anlatım

Goblenlerden çok farklı tarzlarda tablolar ya da ek süslemeler oluşturabilirsiniz. Bu süreç içerisinde kullanılan ürünler ne denli kaliteli olursa ortaya çıkaracağınız eser de aynı derecede kaliteli ve hoş dokulu olacaktır. Modellerin her biri şıklıkları ile dikkat çekecektir. Yeni başlayan kişiler için baskılı hazır goblenler de bulunmaktadır. Modelin oluşturulması ile bizzat ilgilenmek istemeyen kişiler için hazır kalıpların kullanılması çok daha mantıklı olacaktır.

Goblen Nasıl Yapılır?

Goblen işleme tekniği resimli olarak şu detaylar göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır;

  • Yün iplik, koton iplik ya da muline iplikler tercih edebilirsiniz. Bunların içerisinde en kolay işlenen muline ipliktir.
  • Renk skalasında bulunan renkler ile satın aldığınız iplerin uyum içerisinde olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.
  • Elde goblen işleme kasnağını kullanabilirsiniz. Bu şekilde süreç sizin için daha kolay ilerleyecektir. Aynı kasnağın ayaklı olanları da mevcuttur.

Goblen işleme tekniği resimli modeller hazır olarak satın alındığı zaman oldukça maliyetli olduğu da görülmektedir. Bu nedenle hem bir hobi alanı olarak hem de modelin daha uygun fiyata oluşturulması için kendinizin işlemesi çok daha mantıklı olacaktır.

Hangi Boyuttan Başlanmalıdır?

Goblen işleme tablolar kapsamında boyut olarak öncelikli olarak orta boy tercih etmeniz gerekmektedir. Modellerin yeni başlayan kişileri sıkmaması ve gözle görülür kalitede bir ürünün oluşturulması için orta büyüklükte taslak ile başlamak yeterli olacaktır. Bu noktada tercih edeceğiniz modeli kit olarak da satın alabilirsiniz. Bu kitler içerisinde hem kullanacağınız malzemeler hem de modeli ortaya çıkarmanız için gerekli olan taslak yer almaktadır.

Modellerinizi Satışa Çıkarın

Goblen işlemenin püf noktaları konusunda hassas davranarak muntazam bir modelin oluşturulmasının sonrasında modellerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Modelin oluşturulması konusunda ne denli kapsamlı modeller ve ipler kullanılırsa elde edilecek olan kalite de aynı derecede yüksek olacaktır. Modelin şıklığını en üst seviyeye çıkarmak ve gelen talebi artırmak adına çerçeveleme konusunda da büyük özen göstermelisiniz. Goblen işleme kitleri kapsamında çerçeve için herhangi bir ek unsur söz konusu değildir. Bu kısımda masraf ederek hoş, tasarım ile uyumlu bir çerçeve edinmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ