Web sitemize hoşgeldiniz.

Kantaron Yağı Mucizesine Siz de Hayran Kalacaksınız

27 Eylül 2018

Kantaron yağı ismini yine kantaron bitkisinden almaktadır. Pek çok kişi kantaron yağını sık sık duyuyor olsa da aslında kantaron bitkisinden bihaberdir. Evinizde de yaparak kullanabileceğiniz kantaron yağı pek çok probleme iyi geldiği için kullanım alanı yaygın olan bir doğal yağdır. Kantaron yağı ne işe yarar sorusu için siz de bu yazımı okuyabilir ve evinizde nasıl kantaron yağı yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Evde Kantaron Yağını Kendiniz Yapabilirsiniz

Kantaron yağı kullananlar çoğunlukla bu yağı evde kendileri de yapabilir. Evde kantaron yağı yapmak için yarım litrelik bir kavanoza kantaron bitkisini koymanız gerekir. Ardından bitkinin çiçeklerini kullanmak dışında yaprak ve saplarını da kullanabilirsiniz. 5-6 gün boyunca şişenin ağzını tülbentli olacak şekilde güneşte bekletmelisiniz. Daha sonrasında da 45 gün kadar güneş görmeyen bir yerde şişe durmalıdır.

45 günün sonunda bu karışımı bir süzgeçten ya da dilerseniz tülbentinizden geçirebilirsiniz. Bu yağın 2-3 sene boyunca kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Kantaron çiçeklerini de zor bulabileceğinizi düşünmemelisiniz. Bu bitki kolaylıkla pazarlarda, aktarlarda bulunabilir. Kantaron yağı ne işe yarar sorusu için yazımın devamını okuyabilirsiniz.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantaron yağı zararları olmadığı için iç rahatlığı ile kullanılabilecek bir yağdır. Yararları:

  • Antiseptik bir özelliğe sahip olduğunu söyleyebileceğimiz kantaron yağı mikropları yok edecek ve iltihapları kolay iyileşmesini sağlayacaktır.
  • Sivilce ve akne izlerinin geçmesinde de kantaron yağı kullanılabilir.
  • Et benlerinin kuruması için kantaron yağları kullanılabilir.
  • Kas ve eklem ağrılarınız varsa kantaron yağı ile ağrıyan yere masaj yapmanız sonucunda ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz

Kantaron Yağı Açık Yaralarda ve Kanamalarda da Kullanılır

Kantaron yağı sivilce ve akne, iltihaplanma gibi problemlerin dışında açık yaralar ve kanamalarda da kullanılır. Açık yaralara kantaron yağı uygulayabilir ve iç kanama vakalarını bile tedavi edebilirsiniz. Çünkü kantaron yağı damarların büzücü etkisini arttıracak ve kanamaların daha kolay önüne geçecektir diyebiliriz. Siz de yukarıda saydığımız problemleri yaşıyorsanız mutlaka hazır kantaron yağlarından kullanabilir ya da evinizde kantaron bitkisinden kantaron yağı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ