Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgü Çorap Modelleri Yapılışı, İki şişle Kolay çorap modeli

Soğuk kış aylarında evinizde ayaklarınızı sıcacık tutması için örgü çorap örebilirsiniz. Kalın yün çoraplar ile ayaklarınızın üşümemesini sağlarken aynı zamanda ev botu görünümünde çoraplar örebilirsiniz. El emeğinizle yapacağınız örgü çoraplar hem çok sevimle hem de çok kaliteli olacaktır. Fabrika üretimi olana hazır ev botları yerine kendiniz bir günde el emeğinizle çorap üretebilirsiniz. Daha önce hiç çorap örmedim nasıl örüleceğini bilmiyorum diye düşünüyorsanız hiç endişelenmeyin. Örgü Çorap Modelleri Yapılışı anlatımlı olarak bulunmaktadır. Anlatım sayesinde kendinize, eşinize, çocuklarınıza ya da akrabalarınıza kolaylıkla çorap örebilirsiniz.

Çorap Örnekleri Ve Yapılışı

Örgü çorap modellerinin sayısı da oldukça fazladır. Bazı çorap modelleri 5 şiş ile örülürken bazıları ise 2 şişle örülmektedir. Bazı çorap modelleri dikişsiz yapılırken bazıları ise tığ ile yapılmaktadır.

Öreceğiniz çorabın kullanım alanına göre nasıl öreceğinize karar verebilirsiniz. Eğer evde günlük kullanım için çorap örüyorsanız iki şiş ile sıcacık tutacak çoraplar örebilirsiniz. İki şiş ile Örgü Çorap Modelleri Yapılışı oldukça pratiktir.  Ancak çeyiz için çorap örüyorsanız tığ işi patik çorabı yapabilirsiniz.

Iki Şişle Örülen Dikişsiz Çorap

İki şiş ile ayaklarınızı sıcacık tutacak çorap yapabilirsiniz. Yapımı çok kolay iki şişle çorap için gerekli olan malzemeler şunlardır.

  • 4 numara şiş
  • İp

Yapılışı:

  • 60 ilmekle başlıyoruz ve 3 cm kadar lastik yapıyoruz. Daha sonra istediğiniz uzunluğu kadar örüyoruz. Bu ördüğümüz yer çorabın konç kısmıdır.
  • Konç uzunluğunu istediğimiz uzunlukta ördükten sonra 15 ilmek sağdan ve 15 ilmek soldan keserek ortada 30 ilmek bırakıyoruz.
  • 30 ilmek bıraktığımız yerden ayağımızın uzunluğuna kadar örmeye devam ediyoruz.
  • Ayağın burun kısmına geldiğimizde 30 ilmeği yanlardan birer birer keserek 6 ilmeğe düşürüyoruz.
  • 6 ilmekten sonra azalttığımız şekilde 30 ilmeğe tekrar arttırıyoruz ve 30 ilmekten örmeye devam ediyoruz. (ayak tabanı)
  • Topuğa kadar 30 ilmekle örmeye devam ediyoruz. Topuğa geldiğimizde 30 ilmeği birer birer keserek 8 ilmeğe düşürüyoruz. 8 ilmeğe düşürdükten sonra tekrar birer birer arttırarak 30 ilmeğe çıkarıyoruz.
  • Daha sonra topuk kısmından çorabımızı dikiyoruz ve çorabımız hazır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ