Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgüde İlik Açmak Nasıl Olur, İlik ( Enine ) Açma – Yatay İlik Nasıl Açılır

Hırkalarda ve ceketlerde olmazsa olmaz noktaların başında ilik kısmı gelmektedir. Siz ilik kısmını oluşturarak karşısına muhteşem tasarımlı bir düğme seçerek şıklığınızı en üst kademeye çıkarabilirsiniz. Modellerin oluşturulması sırasında başlangıç, bitiş ve bunun yanı sıra ilik gibi noktalar elde edilecek olan kalitenin en net kriterlerinden biri olacaktır. Modellerinizi oluştururken düğmenin boyutunu da dikkate almayı unutmamalısınız. Fakat ilerleyen noktalarda düğmeler iliği gevşetebilmektedir. Bu konuda da bilgi sahibi olarak ve gerekli hesaplamaları yaparak modelinizi tamamlamalısınız.

İlik Açma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Örgüde ilik açmak nasıl olur konu başlığı altında dikkate alınması gereken detaylardan bazıları;

  • Haraşo örgü üzerinden yapılan ilikler her zaman çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle iliğinizi açarken bu detayı da dikkate almalısınız. Model haraşoda daha net belli olsa da her tip örgüde uygulanabilmektedir.
  • İlik yapılacak olan alanın 8 ilmeklik bir yer olduğunu düşünelim bu noktada tam 4 ilmek ördükten sonra geri kalan ilmeklerde ilerlememelisiniz.
  • 4 ilmek ördükten sonra geri dönemli ve aynı şekilde düz örmelisiniz. Geri kalan kısma geçiş yapmadan bu 4 ilmeklik kısımda gerekli derinlik elde edilinceye kadar ilmeğin genişliği belirlenmelidir.

Örgüde ilik açmak nasıl olur sorusu altında bu detayların dikkate alınması gerekmektedir. Siz de bu adımların takip edilmesi ile hırkalarınız ya da yelekleriniz için muntazam ilikler oluşturabilirsiniz.

İpek Tela Geçin

Örgüde dikey ilik açma nasıl olur sorusu kadar bu iliklerin şık bir hale getirilmesi e aynı şekilde önem arz etmektedir. İç kısımlarına tela geçerek tarsınızı kademe kademe artırabilirsiniz. Modelinizi dikkat çeken bir modele dönüştürebilmek için bu tür küçük ayrıntılara muhakkak önem vermelisiniz.

İlik kısmının etrafına boncuklar ile süslemeler de gerçekleştirebilirsiniz. Modelinizin daha çok dikkat çeken bir hala gelebilmesi için bu detayların dikkate alınması gerekmektedir. İpek tela ve boncuklar bu önerilerden sadece bazılarıdır.

Sadece Model Olarak Kullanın

Örgüde ilik nasıl açılır resimli olarak anlatılmaktadır. Bu modeller illa pratik amaçlar ile kullanmak için uygulanmamaktadır. Aynı zamanda sadece model olarak da uygulanabilmektedir. Model olarak oluşturduğunuz hırkaların iç kısmına uygulanabilir. Bu şekilde modellerinize hareket katabilir ve harika örnekler çıkarabilirsiniz. Örgüde ilik evi nasıl açılır konu başlığı altında tavsiyeleri dikkate alarak modellerinizi ekstra gelişime tabi tutarak daha muntazam modeller oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ