Web sitemize hoşgeldiniz.

Tek Şişle Örgü Yapımı, Tek Şiş İle Örgü Anlatımı Ve Örgü Modelleri

Tek şişle örgü yapımı sırasında uyum sağlanması gereken ana tema başlangıç ve bitiş noktalarının muntazam şekilde oluşturulmasıdır. Ancak bu şekilde modelleri kısa sürede şekillendirebilirsiniz. Modelinizi tamamlarken aynı zamanda örgünün kaliteli bir ip ile tamamlanması konusunda da dikkatli olmalısınız. Ne denli kaliteli ip kullanılırsa elde edilecek olan sonuç da aynı derecede memnun edici olacaktır. Özellikle bebekler için modeller oluşturacak olan kişilerin bu konuda daha da büyük bir dikkat sergilemeleri gerekir. Bebeklerin anti alerjik ve dermatolojik testlerden geçirilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

Tek Şişle Model Nasıl Oluşturulur?

Tek şişle örgü yapımı sırasında uyum sağlanması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Modelin başlangıç aşamasında öncelikle zincir çekmelisiniz. Oluşturacağınız modelin büyüklüğüne göre zincir sayısını belirleyebilirsiniz.
  • Zincirlere ip dolamadan giriş yapılmalı ve arkadaki ip çekilmelidir.
  • Bu noktada dolama yaparsanız model ters olacaktır. İplerinizin tamamını aldıktan sonra aynı şekilde zincirlere batıp ip dolaması yapıp çektikten sonra modele kusursuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Tek şiş yelek modelleri anlatımlı olarak tamamladıktan sonra süslemenizi de gerçekleştirerek modele son halini verebilirsiniz. Modelleri tamamlarken özellikle başlangıcınızı ve bitişinizi muntazam şekilde tamamlamalısınız. Bu kalitenin örgülerde en net belli olduğu alanlar başlangıç ve bitiş noktalarıdır. Ayrıca varsa modelde artırmalar da muntazam olarak uygulanmalıdır.

Örgünün Tamamlanmasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tek şişle yelek modelleri bayan ve erkekler için farklı tasarımlarda oluşturulabilmektedir. Bu tasarımları kaliteli iplerden elde ederek şıklığınızı ve tasarım özelliklerinizi daha muntazam kılabilirsiniz. Bayanların panço modellerinde ve hırkalarında tek şişle model oluşturmak çok daha mantıklı olacaktır. Modellerin hızlı üremesini isterseniz hem şişinizi hem de ipinizi kalın tutmalısınız.

Örgülerinizi Oyalar ile Süsleyin

Tek şişle bebek yeleği nasıl örülür konu başlığı altında motifinizi oluşturduktan sonra ek süsler de kullanabilirsiniz. Bu ek süsler özellikle bebekler için hazırlanan örgülerde daha da önemli bir hale gelmektedir. Temalar belirleyerek muhteşem tasarımlara imza atabilirsiniz. Süslemelerde özellikle ahşap düğmelerin kullanılması çok şık modeller elde edilecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ