Web sitemize hoşgeldiniz.

Yazma Kenarı İğne Oyası Yapılışı, İğne Oyası Zürafa Yapılışı

İğne oyası modelleri sadece yazma kenarlarında değil aynı zamanda elbiselerde, örgü yeleklerde ya da gözlük kenarlarında bile harika bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu modellerin ortaya çıkarılması oldukça pratiktir. Dışarıdan hazır olarak satın almak yerine kendiniz üretmeyi tercih ederseniz hem daha kaliteli hem de daha uygun fiyatlı olacaktır. Ayrıca ortay çıkacak olan tasarımların da eşsiz olacağı belirtilmelidir.

İğne Oyası Başlangıç Kısmı Nasıl Yapılır?

Yazma kenarı iğne oyası yapılışı için şu adımların takip edilmesi gerekir;

  • İpi öncelikli olarak yazmaya sabitlemek gerekir.
  • İpe herhangi bir düğüm atmadan ve tek kat halinde yazmadan geçirmelisiniz. neredeyse bir santimlik bir pay bırakacak kadar ip bırakmalısınız.
  • Aynı yerden ipin üzerinden dikiş yaptığınız alana iğneyi batmalısınız. Bu dikişi geçerken iğnenin ucuna iki kere ipi dolamalısınız.
  • Bu dolanmış olan ipin arasından direkt olarak iğne geçirilerek başlangıç kısmı tamamlanabilir.
  • Önemli olan nokta yukarıda sabitlenmesi anlatılan ipin her daim iğnenin üst kısmında kalacak şekilde hareket ettirilmesidir. Aksi takdirde model kendini göstermeyecektir.

Yazma kenarı iğne oyası yapılışı bu adımları uygulayarak tamamlanabilir. Elde edilecek olan sisteme bakıldığı zaman hem şık hem de zarif olduğu göze çarpmaktadır. İğne oyası günlük hayatınızda kullandığınız bütün materyalleri hem daha göz alıcı hem de daha şık yapacaktır.

Yazma Kenarlarını Daha Gösterişli Hale Getirin

İğne oyası yazma modellerinin her biri klasik düz renkteki bir yazmanın bile çok daha gösterişli hale gelmesini mümkün kılacaktır. Bu nedenle hem tarzınızın tamamlayıcısı olarak hem de kültürümüzün bir parçası olması babında büyük önem verilmelidir. Kısa bir süre içerisinde oluşturulan bu modeller kapsamlı tasarımların meydana gelmesini sağlayacaktır. İğne oyasının oluşturulması kadar bunun yazma kenarlarına iliştirilme aşamasında da dikkatli olunması gerekir.

Gözlük İpi Olarak Nasıl Kullanılır?

İğne oyası tülbent kenarı örnekleri aynı zamanda gözlük ipi olarak da kullanılabilmektedir. Tuhafiyelerden bunun için gerekli olan minik yuvarlak aparatı satın alarak muhteşem bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Modelin temel detaylarına bakıldığı zaman şıklığı ile dikkat çektiği fark edilir. Gözlük kenarlarının bu tür motifler ile donatılması şıklığın da direkt olarak artmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ